20201213_105201-01

אותו אור רק קצת אחרת….- מיזם נתינה בימי קורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

'הסביבון של אורי' הוא מיזם שנתי שנכנס לנו עמוק ללב כל שנה.

מדובר במיזם חברתי לזכרו של אורי לוי ז"ל שנפטר בגיל שנתיים ממחלה מיטוכונדריאלית נדירה ובמסגרתו עמותת אורי מפיקה ומחלקת אלפי סביבונים בכל רחבי הארץ.
בכל שנה, מאות מתנדבים מגיעים לארוז, לשנע, לרקוד ולשמח אוכלוסיות שונות ומגוונות במסיבות חג החנוכה, אבל השנה המצב שונה, אנחנו חיים "מהיום למחר" ומוגבלים בהתאם להנחיות הקורונה. אז החלטנו לעשות טוויסט בעלילה ולהתאים את מיזם הנתינה המדהים הזה למה שאפשר.

מה עשינו?

ראשית הבנו שהעולם נהיה כפר גלובלי אחד הרבה יותר ממה שהיה פעם, פרוייקט הסביבון קיבל תהודה גדולה ברשתות החברתיות וביקר בהרבה מדינות ביניהן ארה"ב, הולנד, גרמניה, הונג קונג, סין, קופנהגן וקפריסין והסביבונים יסתובבו יחדיו ויפיצו אור גדול.

התחלנו לשבץ פעילויות מקוונות בזום. בין הפעילויות בוקר שירה בציבור  עם סלעית וצליל ובשיתוף עמותת עמך והרצאה מרתקת של אספן הסביבונים  עזרא כהן שהשאירה את כל הפיות פעורים.

איפה שאפשר גם הגענו פיזית. לאירוע של  קשישות מתנ"ס נווה עמ"ל בהרצליה שהתקיים במרחב הפתוח ובהתאם להנחיות, לפנימיית בית רות , ובשיתוף עם עמותת שמחת הלב והליצנים הרפואיים המדהימים חילקנו גם השנה כמעט בכל בתי החולים בארץ.

בנוסף קיימנו שיתוף פעולה עם עשרות בני נוער, תלמידי אורט מכל רחבי הארץ, במסגרת מיזם ,אורטוב, שהלכו לבתי הקשישים לבקר אותם, לברך ולחלק סביבונים.

החשיבה מחוץ לקופסא הביאה אותנו גם להקים גינה שיקומית באחד המקומות המקסימים בהם אנחנו מתנדבים מדי שנה – בית מיטל בראשון לציון.

הקורונה לימדה אותנו להסתכל על הדברים הקטנים וליהנות מהם, אנחנו מבינים שכל תשומת לב הכי קטנה גם אם היא באה לידי ביטוי רק בכמה מילים או מתנה קטנה מרגשים את כולנו ולכן מאות עובדי חברות שבשנים הקודמות יצאו לשמח במרכזים עסוקים בימים אלה בכתיבת ברכות מרגשות על גבי גלויות המספרות על המיזם.

אז ממשיכים במסורת, רק קצת אחרת…..

 

אולי יעניין אותך